Kolejny krok w stronę normalności. Luzowanie obostrzeń

  • Jakub Diakun
  • 2021-06-03 08:59:41
Kolejny krok w stronę normalności. Luzowanie obostrzeń
  • Foto: Krystian Maj/KPRM

Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. - Przywracamy również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Ministerstwo Zdrowia odnotowuje dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i hospitalizacji oraz mniejszy odsetek pozytywnych wyników testów na COVID-19. - Od początku maja realizujemy program luzowania obostrzeń, który nie przekłada się na wzrosty liczby zakażeń na koronawirusa. W ostatnim czasie oprócz dużej dynamiki spadku zakażeń znacząco spada także liczba zajętych łózek przez pacjentów z COVID-19 oraz średnia tygodniowa liczba zgonów - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że mimo niewielkich wzrostów liczby zleceń na testy w kierunku koronawirusa z POZ, skala zakażeń jest nieduża.  

- Wspólnie z wojewodami oraz MSWiA dostosowujemy infrastrukturę do walki z COVID-19 do sytuacji epidemiologicznej kraju przy utrzymaniu bezpiecznego zaplecza – podkreślił szef resortu zdrowia. Wskazał również, że systematyczne luzowanie obostrzeń jak i rosnąca mobilność Polaków nie wywołuje przyspieszenia pandemicznego, dlatego łagodzone są kolejne zasady bezpieczeństwa. 

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch etapów luzowania obostrzeń, które będą obowiązywały w całym kraju od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Są to plany, które mogą być zmieniane w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Przywracamy możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji, a także funkcjonowania sal zabaw w ścisłym reżimie sanitarnym. Oczywiście obecnie obowiązujące reguły epidemiologiczne zostają przedłużone – podkreślił minister Adam Niedzielski

Od 6 czerwca w imprezach i spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Do tego limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: