Koncert Muzy wieczorem już w ten piątek!

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-01 13:50:57
Koncert Muzy wieczorem już w ten piątek!
  • Foto: TV Gawex

Jednym z elementów Tygodnia dziecka zaplanowanego przez SAPiK jest piątkowy koncert Muzy wieczorem. To kontynuacja przedsięwzięcia sprzed dwóch lat, które odbyło się na dziedzińcu szczecineckiego zamku. Tym razem przygotowywane wspólnie przez Szkołę Muzyczną oraz Klub Tańca Towarzyskiego Aida wydarzenie odbędzie się przed ratuszem.

Pamiętają państwo niesamowity koncert Muzy na zamku, którego świadkami byliśmy 2 lata temu? Z przyczyn oczywistych przedsięwzięcie nie mogło być przeprowadzone ponownie w roku ubiegłym, ale będzie miało swoją kontynuację już w najbliższy piątek. Zmienią się jedynie tytuł oraz miejsce akcji – Muzy wieczorem odbędą się przed ratuszem, na Placu Wolności.

Podobnie jak przed dwoma laty, w koncercie wystąpią zarówno tancerze z Aidy, jak i muzycy z placówki mieszczącej się przy ul. 3 maja. A w zasadzie absolwenci tej ostatniej, w dodatku niezwykle głodni gry. Dla wielu z nich może to być ostatni przed długą przerwą występ w rodzinnym mieście. Niemniej kontaktu z publicznością pragną również tancerze z Aidy, którzy również przez cały okres pandemii ciężko trenowali.

Piątkowy koncert będzie wyjątkowy również z uwagi jubileuszowy charakter, a wszystko za sprawą aż trzech okrągłych rocznic, które w tym roku przypadają w Szkole Muzycznej – 75-lecia szkolnictwa muzycznego w Polsce, 60-lecia placówki oraz 50-lecia nadania jej imienia Oskara Kolberga.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: