Raport Straży Miejskiej. Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-31 11:26:59
Raport Straży Miejskiej. Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 24.05.2021 r. do 30.05.2021 r. strażnicy podjęli 130 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 40 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 48 interwencji. Policji przekazano 2 osoby. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 1 osobę. 7 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 15 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 2 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

W ubiegłym tygodniu strażnicy dostarczali żywność dla osób poddanych kwarantannie, a wymagających takiej pomocy.

28.05.2021 około godziny 15:20 dyżurny otrzymał zgłoszenie o uschniętych konarach drzew, które stwarzają zagrożenie. Miejsce to zostało zabezpieczone przez strażników a zarządca terenu zobligowany do usunięcia zagrożenia.

28.05.2021 około godziny 20:45 patrol straży miejskiej patrolując ul: Wyszyńskiego zauważył rowerzystę poruszającego się całą szerokością ścieżki rowerowej. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że rowerzysta znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna został przekazany Policji. Okazało się, że jest nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

29.05.2021 około godziny 15:15 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul: Wodociągową. Tam od dzieci strażnicy odebrali chorą łasicę, którą przewieziono do lecznicy weterynaryjnej.

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: