Strażacy z Grzmiącej mają nowy wóz pożarniczy

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-30 09:10:29
Strażacy z Grzmiącej mają nowy wóz pożarniczy
  • Foto: TV Gawex

Ponad milion złotych kosztował zbudowany na podwoziu MAN samochód pożarniczy, który wczoraj oficjalnie został włączony do floty OSP Grzmiąca. Blisko 300-konna maszyna odznacza się bardzo dobrymi własnościami terenowymi oraz przyjechała do miejscowej remizy oczywiście w pełni wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Nowa jednostka zastąpiła wysłużonego Stara 244.

Mimo ogromnego kosztu, zdecydowanie warto dodać, że zdecydowana większość tej sumy (860 tys. zł) pochodzi ze środków unijnych, które zostały przyznane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wkład lokalnego urzędu gminy wyniósł 160 tys. złotych, a 10 tys. dołożyli sami strażacy z Grzmiącej.

We wczorajszej uroczystości, w trakcie której dokonano tradycyjnego poświęcenia pojazdu, poza mieszkańcami uczestniczyli również samorządowcy na czele z wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem. W wydarzeniu udział wziął również Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, który do Grzmiącej również nie przyjechał z pustymi rękami, przywożąc ochotnikom ze wszystkich jednostek powiatu wybrany przez nich sprzęt za łączną sumę 40 tys. zł.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym paśmie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: