Gastronomia oraz kolejne obiekty sportowe zostały ponownie otwarte

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-28 13:02:31
Gastronomia oraz kolejne obiekty sportowe zostały ponownie otwarte
  • Foto: TV Gawex

Od dziś możemy cieszyć się znacznym poluzowaniem obostrzeń. Na plan pierwszy wysuwa się gastronomia. Zgodnie z nowymi przepisami, konsumpcję można prowadzić już nie tylko w przyległych do lokalu ogródkach, co odbywa się dokładnie od 15 maja, ale również wewnątrz obiektów.

Należy jedynie pamiętać o limicie 50% obłożenie lokalu. Zajęty może być co drugi stolik, a odległość między między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m jeśli nie są oddzielone przynajmniej metrową przegrodą, mierzoną od blatu. Każdego z gości obowiązuje również maseczka na ustach i nosie, którą może zdjąć dopiero gdy zasiądzie do stolika.

Od dziś mogą również odbywać się imprezy okolicznościowe, maksymalnie do 50 osób. Do limitu nie są wliczane wówczas osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Najwięcej zmian dotknęło sport. Wydarzenia przyprawiające nas o emocje mogą być teraz organizowane z limitem do 250 osób w grupie, przy czym grup może być więcej niż jedna, ale warunkiem jest zachowanie 30-minutowego odstępu pomiędzy nimi. To ukłon głównie w stronę organizatorów dużych imprez biegowych czy też rowerowych. Warto też pamiętać, że do wspomnianych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Zgodnie z nowymi regulacjami otwarte zostały także siłownie, kluby fitness, solaria, choć i tutaj ustawodawca przewidział limit jednej osoby na 15 m2.

Dla wielu osób najważniejszym elementem luzowania obostrzeń będzie powrót na basen po bardzo długiej przerwie. Obłożone może być pół obiektu, co w przypadku otwartej od dziś dla wszystkich pływalni oznacza 80 osób. Otwarta jest również strefa relaksu, oczywiście z limitem, który wynosi 15 osób.

Na zakończenie dodajmy, że prawie nie zmieniło się jeśli idzie o udział kibiców w wydarzeniach sportowych na świeżym powietrzu. Tutaj wciąż obowiązuje limit 25% pojemności trybun, choć i tu pojawił się jeden, a właściwie dwa wyjątki uczynione dla fanów piłkarskiej kadry narodowej. W związku z powyższym, 1 czerwca we Wrocławiu i tydzień później w Poznaniu starcia Polski z Rosją i Islandią będą odbywały się przy 50% obłożeniu trybun.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: