Służba zdrowia również ma w Szczecinku swój las

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-26 12:07:12
Służba zdrowia również ma w Szczecinku swój las
  • Foto: TV Gawex

Wraz z wiosną wystartowała ogólnokrajowa kampania „Łączą nas drzewa”, która ma skoncentrować uwagę Polaków na roli drzew w przyrodzie. Jednym z jej elementów jest Las służby zdrowia, który wczoraj został posadzony w szczecineckim Parku Leśników. Poprzez wydarzenie, Lasy Państwowe chciały w szczególny sposób podziękować służbie zdrowia za zaangażowanie i pracę w czasie pandemii.

Na wczorajsze wydarzenie do Szczecinka przybył sekretarz stanu oraz jednocześnie Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edward Siarka. W swoim przemówieniu wiceminister, nota bene jedna z pierwszych ofiar koronawirusa w kraju, również składał wyrazy podziękowania oraz najwyższego uznania dla służby zdrowia.

Po przemówieniach przedstawiciele obecni na wydarzeniu przedstawiciele służby zdrowia w osobach lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz pozostałego personelu m.in. ze szpitali w Szczecinku oraz Zakładzie Karnym w Czarnem rozpoczęli nie tylko symboliczne, ale i praktyczne sadzenie drzew. Oczywiście, nomen omen, palma pierwszeństwa przypadła prezes szczecineckiej lecznicy, Annie Złotowskiej. Co warte podkreślenia, mimo że drzewka były różnorodne wszystkie były naszymi rodzimymi gatunkami.

Na zakończenie zaproszeni na wydarzenie politycy i samorządowcy dokonali symbolicznego odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Dołączając do podziękowań skierowanych do medyków życzymy, aby ich rośliny dobrze się przyjęły w lokalnym krajobrazie oraz rosły jak na przysłowiowych drożdżach. Choć znając drzewiastą długowieczność bardziej spodziewamy się procesu długotrwałego, aniżeli błyskawicznego.

Więcej an ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: