Uczniowie Mechanika otworzyli Strefę Aktywnego Wypoczynku

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-25 13:28:54
Uczniowie Mechanika otworzyli Strefę Aktywnego Wypoczynku
  • Foto: TV Gawex

Co słychać w szczecineckim Zespole Szkół Technicznych? Przy okazji wizytowania nowego, bardzo ciekawego projektu placówki dowiedzieliśmy się chociażby, że już w najbliższy weekend swoje podwoje jednostka otworzy zarówno dla uczniów, dla których organizowane są tzw. drzwi otwarte, jak i pozostałych mieszkańców Szczecinka w każdym wieku. Drugie zaproszenie to tradycyjna już dla szkoły akcja pn. ZST dla mieszkańców.

W ramach przedsięwzięcia, tak jak w poprzednich edycjach, nieodpłatnie wykonywane będą różnego rodzaju usługi dla mieszkańców. Będą to m.in. drobne prace ślusarskie, tokarsko-frezerskie, w tym ostrzenie narzędzi, docinanie glazury, a także szereg czynności dokonywanych przy samochodach, od diagnostyki komputerowej po wszelkiej maści kontrole. Zdecydowanie warto skorzystać z oferty szkoły mając na uwadze przede wszystkim fachowców, którzy w placówce są zatrudnieni. Patrząc na to co wraz z uczniami wykonali w ostatnim czasie, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Mowa o Strefie Aktywnego Wypoczynku, która właśnie została otwarta w placówce.

To znajdujące się w lokalnym internacie miejsce, gdzie po zajęciach lekcyjnych można w towarzystwie dać aktywnie odpocząć zarówno głowie jak i mięśniom. Stąd też na wyposażeniu strefy znalazło się stanowisko z telewizorem i konsolą (ozdobione efektownym graffiti współtworzonym z lokalnymi artystami), stoły do ping-ponga oraz bilardowy, stanowiska z popularnymi „piłkarzykami” oraz powietrznego hokeja.

Sprzęt zakupiony został ze środków Starostwa Powiatowego, a całość prac wykonana przez uczniów popularnego Mechanika w ramach zajęć praktycznych.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.


  • Foto: Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: