Balony wrócą nad Szczecinek?

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-19 15:29:10
Balony wrócą nad Szczecinek?
  • Foto: TV Gawex

W kalendarzu druga połowa maja, a za oknem coraz piękniejsza pogoda. To niechybnie kieruje nasze myśli w kierunku lata, dotychczas kojarzonego nad Trzesieckiem z wieloma sztandarowymi dla Szczecinka imprezami. Jak się okazuje, mimo wciąż panującej pandemii codzienne statystyki covidowe pozwalają snuć plany aby tradycyjne dla naszego miasta wydarzenia przeprowadzić.

Największe szansę na realizację ma wielkie święto miłośników balonów. Jak się okazuje, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną imprezę Szczecinka, dotychczas znaną jako Międzynarodowy Festiwal Balonowy, czekają jednak spore przeobrażenia. Metamorfozie ulec ma nie tylko nazwa imprezy, ale również jej charakter. Czy będą to zmiany na lepsze, prawdopodobnie w wakacje ocenią to zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i licznie zawsze przybywający wówczas nad Trzesiecko turyści.

Bez większych zmian funkcjonować ma za to tradycyjna strefa kibica pod zamkiem. W końcu mimo roku 2021, do przeprowadzenia pozostają piłkarskie Mistrzostwa Europy 2020.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz w Szczecineckim Programie Samorządowym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: