Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Coraz mniej osób na kwarantannie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-17 11:22:45
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Coraz mniej osób na kwarantannie
  • Foto: https://www.facebook.com/SMSzczecinek

W okresie od 10.05.2021 r. do 16.05.2021 r. strażnicy podjęli 109 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 19 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 40 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzili 2 osoby. 5 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 7 samochodów.

10.10.2020 r. wojewoda zachodniopomorski wydał wójtom, burmistrzom, prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

W ubiegłym tygodniu mniej było zapotrzebowania na udzielenie pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

10.05.2021 r. około godziny 12:15 strażnicy zaopiekowali się psem po zmarłej osobie. Pies został umieszczony w schronisku dla zwierząt.

13.05.2021 o godzinie 11:20 strażnicy udzielali asysty dla pracowników ZGM przy wejściu do lokalu.

13.05.2021 około godziny 16:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję na ul: Mariacką, gdzie na placu zabaw mężczyzna miał zaczepiać dzieci. Na miejscu zastano upojonego alkoholem mężczyznę. Z uwago na jego stan mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

13.05.2021 około godziny 16:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kobiecie, która chodzi po osiedlu Zachód i nie pamięta, gdzie mieszka. Wskazaną kobietę patrol zastał na ul: Budowlanych. Na miejscu udało się ustalić dane kobiety i adres zamieszkania. Kobieta został przewieziona przez strażników do miejsca zamieszkania na ul: Koszalińską.

14.05.2021 około godziny 14:10 monitoring wizyjny zarejestrował jak kierujący samochodem Audi jadąc ulicą Warcisława IV skręcił w lewo w ulicę Piłsudskiego i uderzył w znak drogowy.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: