Od kontuzji do wicemistrzyni Polski - Aleksandra Kubińska po raz kolejny napawa nas dumą

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-12 14:40:42
Od kontuzji do wicemistrzyni Polski - Aleksandra Kubińska po raz kolejny napawa nas dumą
  • Foto: Anna Guzik-Sobolewska

W miniony weekend odbyły się najważniejsze zawody kulturystyczne i fitness w Polsce.- W Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas fit-weekendu, wystąpiły zawodniczki Akademii Fitness Sportowego Szczecinek Ola Kubińska i Ada Ozimkowska– informuje Anna Guzik-Sobolewska.

W Kielcach miejsce miały tak zwane Debiuty i Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. Na scenie sali konferencyjnej Centrum Kongresowego Targów Kielce prezentowało się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich nie zabrakło podopiecznych Anny Guzik-Sobolewskiej i Anety Rudzkiej.

20-letnia Aleksandra Kubińska zajęła 2. miejsce i wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii Fitness Akrobatyczne. Sukces nie był jednak z góry przesądzony. Ola pod koniec zeszłego roku doznała poważnej kontuzji dłoni. Wymagała kilkumiesięcznej rehabilitacji. - W lutym wraz z moim fizjoterapeutą i trenerem Mateuszem Nastulą zaczęliśmy od delikatnych treningów siłowych, a ja od nowa uczyłam się elementów gimnastycznych – powiedziała nam wicemistrzyni Polski.

Tak poważna kontuzja niejednokrotnie powoduje, wycofanie się ze świata sportu. Ola pokazała jednak, prawdziwy charakter. Nie tylko wygrała z kontuzją, ale również osiągnęła kolejny sukces. - Jechałam na te zawody z kompletną niewiadomą. Nie miałam zbyt wiele czasu na przygotowania i niedawno zakończyłam rehabilitację – podkreśliła Aleksandra Kubińska, jednocześnie dodając - tym bardziej nie spodziewałam się, tak wysokiego wyniku i że tak szybko uda mi się wrócić do formy – zakończyła.

-To kolejny sukces Aleksandry, która w ubiegłym roku sięgnęła po brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness – dodała Anna Guzik-Sobolewska - w Kielcach wystartowała również, jako debiutantka w kategorii juniorów, 16-letnia Ada Ozimkowska, została sklasyfikowana na 5 miejscu, a w Mistrzostwach Polski zajęła 7 miejsce – dodała trenerka.

Ada ma na swoim koncie już tytuł mistrzyni w kat. dzieci. Zawody w Kielcach były organizowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, we współpracy z Targami Kielce.

Ola Kubińska bierze udział w dziś rozpoczynających się Mistrzostwach Europy w Santa Susanna w Hiszpanii. - Decyzja o nich została podjęta spontanicznie za radą mojej trenerki. Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, ile będzie zawodników, kto, z jaką formą wystąpi. Więc plan ciągle taki sam, zaprezentować się z jeszcze lepszą wersją się siebie – zakończyła Ola Kubińska.

Liczymy, że tam również pokaże swój potencjał i wróci do kraju co najmniej z tak dobrym wynikiem co z Kielc.

Od kontuzji do wicemistrzyni Polski - Aleksandra Kubińska po raz kolejny napawa nas dumą
  • Foto: Anna Guzik-Sobolewska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: