„Pompowali” dla Frania (WIDEO)

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-12 16:18:12
„Pompowali” dla Frania (WIDEO)
  • Foto: TV Gawex

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Szczecinku wzięli udział w kolejnym  gaszyn challenge, tym razem na rzecz Frania Brzeczka.

Franek to mały chłopczyk ze Szczecinka, którego czeka poważna operacja w austriackim Linzu. Zależy od niej zdrowie i życie, ale trzeba uzbierać aż 440 tysięcy złotych. Chłopczyk od urodzenia musiał walczyć już o pierwszy oddech. Oprócz wady serca w postaci Tetralogii Fallota zdiagnozowano również niedrożność przewodu pokarmowego, trzustkę obrączkowatą, która uciskając dwunastnicę, spowodowała niedrożność oraz niedokonany zwrot jelit, a także zespół Williamsa.

W swoim niespełna rocznym życiu przeszedł już operację przewodu pokarmowego, cewnikowanie interwencyjne serca, sepsę. W Polsce ze względu na swoją skomplikowana historię medyczną i wady współistniejące nie ma szans na operację. Jednak pojawiła się nadzieja, Franio został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego w austriackim Linz.

Pracownicy zorganizowali zbiórkę na rzecz chłopca, a zaraz potem na komendę starosty Krzysztofa Lisa  wykonali 10 pompek i 10 przysiadów nominując do akcji:

Gminę Biały Bór

Gminę Barwice

Gminę Grzmiąca

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

info: Piotr Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: