Co dalej z połczyńską szkołą ponadpodstawową?

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-10 15:12:22
Co dalej z połczyńską szkołą ponadpodstawową?
  • Foto: Gmina Połczyn - Zdrój

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek w piątek, 7 maja 2021 r. odwiedził z najbliższymi współpracownikami połczyńską szkołę ponadpodstawową kierowaną przez Krystynę Kawicz-Żabską. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie promocji szkoły i zwiększenia naboru. 

Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju przy ul. Staszica to Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Branżowa Szkoła I Stopnia prowadzona jest przez Powiat Świdwiński. Burmistrz jest jednak przekonany, że interesem gminy jest utrzymanie i wsparcie tej placówki, jako miastotwórczej i podnoszącej status gminy. 

Niestety, z roku na rok w szkole ubywa uczniów. Jest to spowodowane przede wszystkim niżem demograficznym, a także wyjazdami absolwentów szkół podstawowych do innych miejscowości. Tymczasem połczyńska placówka może poszczycić się świetną kadrą pedagogiczną, doskonałymi wynikami nauczania, a także dobrą infrastrukturą, w tym internatem (bursą szkolną).  

- W interesie gminy i każdego jej mieszkańca leży utrzymanie tej szkoły i zadbane o to, aby kolejne pokolenia połczyniaków mogły korzystać z dobrodziejstwa posiadania szkoły ponadpodstawowej u nas, na miejscu – podkreśla Burmistrz S. Witek. - Dlatego posłanie do niej dzieci to nie tylko wygoda i inne korzyści, ale także lokalny patriotyzm.

Historia szkoły rozpoczęła się w 1946 r., kiedy to 6 października nastąpiło jej oficjalne otwarcie. Przydzielono jej budynek przy Placu Wolności, w kamienicy obok obecnego Ratusza, gdzie do dziś jest tablica pamiątkowa. W roku 2016 Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica obchodziło jubileusz 70-lecia – odbyły się uroczyste akademie, wieczór wspomnień, zjazd i bal absolwentów, wśród których jest wiele znakomitości.

info: Gmina Połczyn-Zdrój 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: