Uwaga garnki lecą - czyli tydzień z życia Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-10 10:34:51
Uwaga garnki lecą - czyli tydzień z życia Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 3.05.2021 r. do 9.05.2021 r. strażnicy podjęli 118 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 65 interwencje. Do miejsca zamieszkania doprowadzili 1 osobę. 1 osoba została przekazana dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 15 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 9 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

5.05.2021 strażnicy miejscy zabezpieczali funkcjonowanie Punktu Szczepień Masowych przegotowanego przez Starostwo Powiatowe na ul: Artyleryjskiej oraz udzielili asysty dla PGK przy wycince drzew na ul: Żeglarskiej.

6.05.2021r. około godziny 9:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym przy ogrodzeniu przedszkola na ul: Przemysłowej. We wskazanym miejscu strażnicy zastali dobrze nam znanego bezdomnego, który spał na materacu przy ogrodzeniu przedszkola. Był do nieprzytomności upojony alkoholem. Obok niego leżały puste butelki po denaturacie i resztki jedzenia. Z uwagi na stan tego mężczyzny, na miejsce został wezwany zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala. Dwa dni wcześniej ten sam bezdomny został umieszczony w schronisku im. Brata Alberta w Koszalinie. Po dwóch dniach znowu znalazł się na ulicach Szczecinka.

9.01.2021 r. około godziny 1:00 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Kamińskiego zauważył leżące na jezdni garnki, patelnie środki higieny, potłuczone donice oraz naczynie stołowe. Strażnicy zauważyli jak na czwartym piętrze ktoś otworzył okno i rzucił doniczką. Interwencja została przekazana Policji.

9.05.2021 12:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o rannej sarnie znajdującej się w rowie na ul: Waryńskiego. Sarna została przekazana lekarzowi weterynarii.

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: