Propozycja na niedzielę - Dziady w wykonaniu uczniów SP1

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-09 10:32:31
Propozycja na niedzielę - Dziady w wykonaniu uczniów SP1
  • Foto: TV Gawex

Grać dla żywej publiczności nie można, ale od czego mamy Internet. Działające w Szkole Podstawowej nr 1 koło teatralne Scenka przygotowało inscenizację drugiej części wielkiego dzieła patrona ich placówki, którą z mieszkańcami dzieli się w serwisie YouTube.

Efektownie zrealizowany pod czujnym okiem Magdaleny Kaczmarek (nauczycielki w Adasiu oraz opiekuna szkolnej grupy teatralnej) spektakl przyciąga przede wszystkim swoją formą. Z uwagi na pandemię uczniowie nie tylko nie mogli ćwiczyć przed nagraniem, ale też nie mogli dokonać zapisu w jednym miejscu. Dlatego też każdy z aktorów nagrał w domowym zaciszu swoją kwestię, po czym całość została przez Bartłomieja Kaczmarka bardzo ciekawie zmontowana.

W spektaklu wystąpili: Jakub Łosek, Michalina Perz, Olga Zanewycz, Gor Poghosyan, Alicja Zielińska (i to w podwójnej roli!), Shushan Simonyan, Alicja Jarosz (również wystąpiła dwukrotnie) oraz Krzysztof Kaczmarek. Wszystkim zaangażowanym w projekt osobom należą się wielkie brawa za pomysł i realizację!

Warto dodać, że w folklorze słowiańskim wiosenna edycja dziadów odbywała się w okresie 1-2 maja, dlatego też twórcy projektu niemalże idealnie wstrzelili się z premierą spektaklu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: