Przerwana passa zwycięstw

• Adrian Wolanin
  • 2021-05-09 07:42:02

Nic nie trwa wiecznie, doskonała passa piłkarzy MKP Szczecinek też musiała kiedyś się zakończyć. Nasi piłkarze ulegli wczoraj 3:1 w wyjazdowym spotkaniu z Olimpem Gościno. Co ciekawe, wszystkie drużyny z czuba IV ligi zachodniopomorskiej doznały wczoraj porażek.

Gospodarze spotkania od pierwszych minut narzucili ostre tempo, dzięki czemu już w 4. minucie prowadzili 1:0. Otwierającego spotkanie gola zaliczył na swoje konto Marcin Nowicki. Szczecinecczanie nie pozostawali długo dłużni i 20 minut później zdobyli gola, którego autorem był Jakub Okuszko. I kiedy wydawało się, że remis utrzyma się do końca pierwszej połowy, tuż przed gwizdkiem na przerwę po celnym trafieniu Bartosza Stadnika gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie padł tylko jeden gol, niestety również dla Olimpu. Tym razem na listę strzelców wpisał się w 55. minucie Adam Zalewski.

Porażka Miejskiego Klubu Piłkarskiego boli tym bardziej, że przegraną również odnotowała liderująca w tabeli Kluczevia Stargard (u siebie 0:2 z Wieżą Postomino). Wicelider tabeli, Vineta Wolin, w tej kolejce pauzowała. Małego pocieszenia dla piłkarzy znad Trzesiecka można upatrywać w potknięciu Iny Goleniów, która na własnym stadionie musiała uznać wyższość Hutnika Szczecin (porażka 0:2). Dzięki temu podopieczni Zbigniewa Węglowskiego wciąż zajmują najniższy stopień podium w rozgrywkach.

W następnej kolejce rywalem szczecineckich piłkarzy będzie ekipy Darłovii Darłowo. Sobotnie spotkanie, 15 maja, rozpocznie się na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa punktualnie o godz. 13:00.