Leśnicy znów zachęcają do biegania [FOTOGALERIA]

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-08 11:09:35
Leśnicy znów zachęcają do biegania [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Za nami inauguracyjny trening kolejnego biegowego wydarzenia z udziałem pracowników Lasów Państwowych. Akcja Biegaj z Leśnikami to wspólne dzieło lokalnej RDLP, Nadleśnictwa Szczecinek oraz Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. W pierwszych zajęciach uczestniczyli nawet kierownicy dwóch ostatnich jednostek – nadleśniczy Błażej Chmielewski oraz dyrektor Joanna Buzała.

Główną ideą Biegaj z Leśnikami jest przede wszystkim promocja aktywności na świeżym powietrzu, a konkretnie w lesie, które, jak podkreślano wielokrotnie w czasie dzisiejszego treningu, są zdecydowanie bezpieczniejszym, zdrowszym oraz ciekawszym miejscem do uprawiania tego sportu niż np. tereny zurbanizowane.

Dzisiejsze, premierowe spotkanie, przeprowadzone oczywiście zgodnie z obostrzeniami, rozpoczęło się od bardzo miłego akcentu, jakim było przekazanie na rzecz szkoły sadzonek przez nadleśnictwo. Później przyszedł czas na tradycyjną rozgrzewkę. Po osiągnięciu gotowości przez mięśnie, podzieleni na dwie grupy zaawansowania biegacze ruszyli w asyście trenerów na leśne dukty otaczające Świątki bądź też pozostali na bieżni lokalnego stadionu lekkoatletycznego. Wszyscy uczestnicy, bez wyjątku, wrócili do domów biedniejsi o kilkaset spalonych kalorii oraz bogatsi o potężną dawkę wydzielonych endorfin.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejne spotkania, które odbywać się będą w każdą kolejną sobotę, poczynając od następnej. Zapraszani są zarówno biegacze ze znacznym stażem, jak i chcący dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Szerokie grono specjalistów w tej materii pomoże każdemu kto chce choć odrobinę rozpocząć aktywność na świeżym powietrzu.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: