SIM-y również w Bornem Sulinowie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-06 15:32:58
SIM-y również w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Podobnie jak wcześniej Biały Bór oraz Barwice, tak również teraz Borne Sulinowo szykuje niezwykle atrakcyjną ofertę mieszkaniową. Dzięki porozumieniu z Krajowym Zasobem Nieruchomości za 3 lata do użytku zostanie oddany pierwszy budynek z tanimi mieszkaniami na wynajem oraz późniejszą możliwością ich odkupu.

O trudnej sytuacji mieszkaniowej w Polsce powszechnie wiadomo od lat. Receptą na tę społeczną bolączkę miał być program Mieszkanie+, ale jak bardzo jest on nieefektywny również powszechnie wiadomo. Szansą na własne m ma być za to inny projekt, realizowany we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, zwany SIM, czyli Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe.

Efektem finalnym tej inicjatywy będą mieszkania pod wynajem, z późniejszą możliwością odkupu. Póki co nie wiadomo ile będzie wynosiła kwota czynszu, ale dla dwupokojowego lokum nie powinna ona przekroczyć 1000 zł.

Z uwagi na koszty, projekt wydaje się być dla ewentualnych mieszkańców atrakcyjny. Dla porównania, w sąsiadującej z naszym województwem Gminie Kępice zdecydowano się postawić jednak na program Mieszkanie+. Efekt? Beneficjenci tego rozwiązania dziś muszą co miesiąc płacić czynsz w wysokości 1500 zł. Na ten moment, do programu Krajowego Zasobu Nieruchomości przystąpiło prawie 100 gmin.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: