Łąki powstaną wzdłuż ul. Wyszyńskiego

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-06 11:24:35
Łąki powstaną wzdłuż ul. Wyszyńskiego
  • Foto: Urząd Miasta Szczecinek

Łąki kwietne w Szczecinku powstaną na skarpach wzdłuż ul. Wyszyńskiego (na odcinku pomiędzy ul. Lipową i ul. Winniczną)! Na taką lokalizację zagłosowało 178 uczestników ogłoszonej przez Urząd Miasta sondy.

W sumie oddano w niej 416 głosów, a zwycięska lokalizacja otrzymała poparcie na poziomie niemal 43 procent. Na drugim miejscu znalazł się teren przy ul. Jana Pawła II i ul. Podwale (na odcinku od ronda M. T. Golińskiego do ronda Neustrelitz) – 101 głosów, na trzecim pas zieleni na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Warcisława IV (na przedłużeniu ul. Dworcowej) – 71 głosów, a na czwartym okolice ul. Mariackiej – 66 głosów.

Sonda trwała do wtorku (4 maja), do godziny 23.59. Przypomnijmy, że cały projekt, który zyskał uznanie mieszkańców podczas głosowania na budżet obywatelski ma na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej  łąk kwietnych o łącznej powierzchni 1000 m2. Łąka jest alternatywą dla nudnych miejskich trawników. Stanie się także domem dla setek owadów i roślin. Łąka poprawi estetykę okolicy zachwycając kolorami i zapachem.

Wartość realizowanego zadania to 48 490 zł.

Info: Mateusz Ludewicz

Komentarze (1)

gosc 2021-05-08 08:32

łąki kwiatowe może ładne pachnące widziałem w innym kraju jednak też w nich żyły szczury i nie bały się ludzi

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: