Dzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-04 15:20:14
Dzisiaj obchodzimy Dzień Strażaka
  • Foto: TV Gawex

Dziś obchodzimy dzień strażaka. Z tej okazji wszystkim mundurowym składamy najserdeczniejsze życzenia oraz najwyższe wyrazy za pełnioną służbę. Mamy też nadzieję, że w związku ze swoim świętem funkcjonariusze, druhowie i druhny solidnie dziś odpoczęli, choć po tym co dziś zobaczyliśmy, mamy co do tego pewne wątpliwości.

W kalendarzu imieniny Floriana, a to niechybnie oznacza święto wszystkich strażaków. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, to nie  tylko najbardziej zaufana społecznie służba mundurowa, ale również grupa zawodowa. Strażakom ufa aż 94% obywateli, dzięki czemu pozostawiają oni daleko w tyle np. policjantów czy lekarzy. Trudno się tym statystykom dziwić wiedząc z jednej strony jak duże ryzyko ponoszą by chronić nasze zdrowie i życie, a z drugiej widząc sceny przewijające się na ekranie, gdzie pomimo swojego święta, ochotnicy z OSP Lotyń przybyli do jednego ze szczecineckich przedszkoli, by propagować bezpieczeństwo wśród najmłodszej widowni.

Mimo bardzo młodego wieku, wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez strażaków. Jak widać na załączonych obrazkach były one nie tylko interesujące, ale przede wszystkim pouczające.

Obserwując uśmiechy na twarzach dzieci, jak również widząc zaangażowanie strażaków, trudno jest się dziwić tak dużej popularności tej formacji. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że straż pożarna przeżywa mały renesans, dzięki czemu prawdopodobnie wśród dzisiejszej widowni znajdował się już przynajmniej jeden przyszły mundurowy. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować za oddanie i służbę wszystkim strażakom oraz życzyć zdrowia oraz jak najmniejszej liczby wyjazdów. Chyba, że do tak sympatycznej publiczności jak dziś.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: