Ktoś zniszczył samochody. Raport Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-05-04 09:48:01
Ktoś zniszczył samochody. Raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.04.2021 r. do 2.05.2021 r. strażnicy podjęli 111 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 42 interwencje. Do miejsca zamieszkania doprowadzili 1 osobę. 1 osoba została przekazana Policji. 1 osoba została przekazana dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 3 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

1.05.2021 r. około godziny 7:30 na ul: Chodkiewicza patrol straży miejskiej ujawnił powyrywane lusterka w zaparkowanych tam samochodach.

2.05.2021 r. około godziny 9:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o kocie, który utknął w uchylonym oknie na IV piętrze bloku. Kot wystawił głowę przez uchylone okno i nie miał siły, aby wciągnąć głowę z powrotem. Na miejsce została wezwana Państwowa Straż Pożarna. Strażacy przy użyciu podnośnika dostali się na czwarte piętro i uwolnili tego kota. Następnie kot został przewieziony do weterynarii.

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: