Kolejny rok bez tradycyjnych uroczystości [FOTOGALERIA]

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-03 14:13:05
Kolejny rok bez tradycyjnych uroczystości [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Podobnie jak w roku ubiegłym, również i dziś w Szczecinku zabrakło tradycyjnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Tegoroczna uroczystość ograniczyła się do złożenia wiązanek kwiatów przez władze samorządowe, przedstawicieli poszczególnych lokalnych struktur politycznych, organizacji pozarządowych oraz parlamentarzystów.

Pierwsze wieńce pod tablicą upamiętniającą inicjatorów szczecineckiej demonstracji z 3 maja 1946 roku o godz. 11:00 złożyli lokalni działacze PSL. O godz. 13:00 to samo uczynili m.in. wiceminister Małgorzata Golińska, poseł Jerzy Hardie-Douglas, radny wojewódzki Jakub Hardie-Douglas, starosta Krzysztof Lis, wszyscy burmistrzowie Szczecinka na czele z Danielem Rakiem, a także przewodniczący rad w osobach Katarzyny Dudź oraz Cezarego Jankowskiego. Nie zabrakło również m.in. przedstawicieli Konfederacji oraz Razem dla Szczecinka.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia, zaś o samych wydarzeniach mających w naszym mieście miejsce dokładnie 75 lat temu opowie jeszcze dziś w TV Gawex Irek Markanicz, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Program A TO HISTORIA będzie można obejrzeć na naszej antenie o godz. 17:15, 20:00 oraz 21:30.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: