Zespół Szkół nr 2 z dofinansowaniem marszałka

  • Adrian Wolanin
  • 2021-05-02 15:02:35
Zespół Szkół nr 2 z dofinansowaniem marszałka
  • Foto: TV Gawex

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Wśród wspartych podmiotów znalazł się również Zespół Szkół nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku.

Dzięki przyznanym środkom w całym województwie możliwe będą m.in. remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

W przypadku szczecineckiej placówki zakres dofinansowania obejmie przebudowę boiska do sportów plażowych oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Starostwo Powiatowe w Szczecinku na ten cel otrzyma 20 000 zł, całość zadania ma się zamknąć zaś kwotą 70 000 zł.

Pomoc marszałka dotrze również do Gminy Szczecinek, a objęte nią zostaną prace remontowe szatni na Orlikach w Turowie i Wierzchowie. Z kasy województwa na ten cel popłynie również 20 000 zł, przy całości zaplanowanej na nieco ponad 63 000 zł.

Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: