MKP Szczecinek awansuje na 3. miejsce w tabeli

• Adrian Wolanin
  • 2021-05-01 08:47:11

Piłkarzom Miejskiego Klubu Piłkarskiego lockdown zdecydowanie się przysłużył. Nasza drużyna kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w kolejnych spotkaniach. Wczorajsze, pewnie wygrane aż 3:0, nie tylko zapowiadało się jednak na wyjątkowo trudne, ale również toczone było o wysoką stawkę w postaci miejsca na podium tabeli.

Przed meczem to goście z Goleniowa okupowali 3. pozycję IV Ligi Zachodniopomorskiej, a tuż za Iną byli właśnie futboliści znad Trzesiecka. Obie drużyny przystąpiły więc do meczu niezwykle zmotywowane. Pierwsze minuty to ostra walka w środku pola i zaledwie jedna okazja strzelecka po stronie przyjezdnych. Druga w meczu i pierwsza ze strony szczecinecczan okazała się za to bramką na 1:0, której autorem okazał się Daniel Szymański. I choć po golu goście ostro zakasali rękawy, to podopieczni Zbigniewa Węglowskiego schodzili na przerwę jako prowadzący.

Po zmianie stron zawodnicy Iny atakowali, ale przy wtórze groźnych akcji piłkarzy MKP. Jedna z nich, w 64. minucie, podwyższyła na tablicy wynik na 2:0. Sytuacji sam na sam z goleniowskim bramkarzem nie zmarnował Łukasz Jurjewicz. Po tej bramce atmosfera na murawie robiła się coraz bardziej gorąca. Na nasze szczęście, szczecinecka defensywa nie dała się zaskoczyć rywalom, a dodatkowo odsłoniętych gości na 3:0 w doliczonym czasie gry dobił Patryk Kozioł.

Dzięki zwycięstwu ekipa Zbigniewa Węglowskiego awansowała na najniższy stopień podium w rozgrywkach. Szansa na podtrzymanie zwycięskiej passy już pojutrze. W poniedziałek, punktualnie o godz. 18:00, nasi piłkarze podejmą ekipę Leśnika Manowo.