Punkt Szczepień Powszechnych jest, ale szczepionek (prawie) nie ma

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-30 14:49:12
Punkt Szczepień Powszechnych jest, ale szczepionek (prawie) nie ma
  • Foto: TV Gawex

5 maja rusza punkt szczepień powszechnych. Niestety wbrew hucznym zapowiedziom szczepienia nie będą się odbywały w takim tempie, aby wyszczepić mieszkańców powiatu w przeciągu 4 tygodni. Sam punkt był gotowy do otwarcia już dawno, jednak brak szczepionek opóźnił cały proces.

Chyba wszyscy zadawali sobie pytanie kiedy ruszy Punkt Szczepień Powszechnych. Wreszcie możemy przekazać Państwu wiadomość, że nastąpi to 5 maja. Ale na tym nasz entuzjazm się kończy, bowiem szczepień nie będzie tyle, ile wszyscy byśmy chcieli. - Tak, to prawda, Punkt Szczepień Powszechnych był gotowy na otwarcie już tak naprawdę 21 kwietnia. (…) Mieszkańcy powiatu dopytywali kiedy punkt zostanie otwarty. To było uzależnione od liczby szczepionek, które trafią do szpitala – powiedział nam Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego.

Niech otwarcie punktu nikogo nie zmyli. Wbrew temu co wcześniej zapowiadano, nie będzie on czynny codziennie. - Punkt będzie realizował szczepienia w dniach 5 maja (200 szczepień), 11 maja (200 szczepień) i 18 maja (100) szczepień, w godzinach od 9:30 do 16:30. Pacjentom będą podawane preparaty firm AstraZeneca i Moderna - informuje Piotr Rozmus.

Punkt Szczepień Powszechnych długo czekał na otwarcie. Tak szybkie zorganizowanie miejsca zabiegu było możliwe dzięki dobrej współpracy powiatu z innymi samorządami. - Ten okres takiego toksycznego działania minął kiedy jeden z polityków się usunął w inne miejsce. Cenie sobie ogromnie współpracę z panem burmistrzem Danielem Rakiem – powiedział starosta Krzysztof Lis – przy okazji uruchamiania tego PSP mieliśmy spotkanie z wójtami i burmistrzami. Mam deklarację, że każdy z samorządów będzie chciał partycypować w jego powstaniu – dodał starosta.

Przy okazji informacji o zakończeniu prac przygotowawczych punktu informowaliśmy Państwa, że będzie możliwość rejestracji bezpośrednio w punkcie. Niestety ze względu na symboliczne dostawy preparatów zrezygnowano z tej opcji. - Rejestracja odbywa się w tradycyjny, centralny sposób. A więc przez stronę internetową i infolinię Ministerstwa Zdrowia – powiedział rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Przy okazji organizacji Punktu Szczepień Powszechnych pojawiły się głosy, o możliwości odwołania prezes spółki szpital w Szczecinku. - Osobiście bardzo cenię tę działalność i całą współpracę z zarządem szpitala. (…) nie zmienia się koni podczas jazdy, kiedy świetnie ciągnął – powiedział Krzysztof Lis.

Przypomnijmy, że miniony rok pokazał dobrą sytuację finansową spółki. W roku 2019 zadłużenie na koniec okresu finansowego wynosiło prawie 9 mln złotych, a w roku minionym było po nieco ponad pół miliona.

Więcej dziś (30.04) w TV Gawex. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: