Kiedy poprawa dróg w Połczynie-Zdroju?

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-30 13:32:46
Kiedy poprawa dróg w Połczynie-Zdroju?
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój 

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek złożył w środę 28.04.2021 r. wizytę u Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Wicemarszałka Tomasza Sobieraja. Towarzyszył mu Wójt Gminy Świdwin - Kazimierz Lechocki. Spotkanie miało na celu dalszy lobbing za remontami dróg. Także tej w kierunku Drawska Pomorskiego. 

Tematem głównym była dalsza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Połczyn Zdrój – Świdwin i dalej, w kierunku Szczecina. - Część drogi została już wyremontowana, ale dla osiągnięcia pełnego bezpieczeństwa i komfortu konieczny jest całkowity remont. Chcemy, aby mieszkańcy Gminy Połczyn-Zdrój mogli dojechać do samego Szczecina nawierzchnią gładką jak stół – podkreśla Burmistrz S. Witek. 

Obecnie trwają remonty na wszystkich drogach przebiegających przez Połczyn-Zdrój, z wyjątkiem drogi w kierunku Drawska Pomorskiego. O tej drodze Burmistrz również rozmawia z Marszałkiem Województwa. 

- Mam wrażenie, że sami mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż tej drogi, czyli na przykład Toporzyka, utracili już nadzieję, że jej remont kiedykolwiek się odbędzie – mówi S. Witek. – Nie mogę się z tym pogodzić. Dlatego upomniałem się u Pana Marszałka również i o tę trasę. Wszyscy liczymy na pozytywny finał rozmów. Jednocześnie pragnę przeprosić wszystkich mieszkańców, a także przejezdnych, za niedogodności towarzyszące remontom. Musimy to przetrwać, a pandemia pokazała, że i większe utrudnienia są nam niestraszne. 

Przypomnijmy, że za remontem dróg nr 163 oraz 152, będących „arteriami życia” dla Połczyna-Zdroju, Burmistrz Sebastian Witek lobbował od początku kadencji, m.in. podczas spotkań z Marszałkami Województwa Zachodniopomorskiego, o których każdorazowo informowaliśmy. Efekty już są widoczne.

info: Gmina Połczyn-Zdrój 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: