113 godzin do matury. Jak wyglądają przygotowania?

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-29 15:51:24
113 godzin do matury. Jak wyglądają przygotowania?
  • Foto: TV Gawex ARCHWIUM

Cała procedura będzie dosyć skomplikowana – dr Arkadiusz Szczepaniak Dyrektor I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku tymi słowami komentuje organizowanie matur w ścisłym reżimie sanitarnym.

Pomimo spadku liczby zakażeń tegoroczni maturzyści również będą zdawać test w nieco innej formie. I nie chodzi tu o rezygnacje z ustnej części, bo to zapewne wszystkich cieszy, ale o reżimy sanitarne. - Uczeń, który przychodzi na maturę nie może przynosić żadnych nie niezbędnych rzeczy. Ponadto musi być zaopatrzony w maseczkę – powiedział dyrektor Elki. Maseczkę abiturienci mogą zdjąć dopiero gdy usiądą w ławce.

Zanim to się stanie, muszą jednak przejść całą procedurę, począwszy od mierzenia temperatury po wylosowanie swojego miejsca. - W naszej szkole od 8:15 uczeń będzie mógł wejść do sali i usiąść w wylosowanym miejscu – powiedział dr Arkadiusz Szczepaniak. Dzięki temu przed salami nie powinny tworzyć się kolejki.

W czasie pandemii jest duże ryzyko, że niektórzy maturzyści zostaną skierowani na izolację. Tym samym nie będą mogli podejść do egzaminu w majowym terminie. - Jeżeli uczeń przedstawi do dyrektora szkoły uzasadniony wniosek, poświadczony zaświadczeniem od lekarza, wtedy może mieć przesuniętą maturę na czerwiec.(...) Taki uczeń może zdawać maturę pierwszego, drugiego, siódmego i kolejnego dnia czerwca – dodał Dyrektor I LO.

Więcej dziś (29.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: