Szczecinecki Punkt Szczepień Powszechnych ruszy prawdopodobnie tuż po majówce

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-27 13:43:35
Szczecinecki Punkt Szczepień Powszechnych ruszy prawdopodobnie tuż po majówce
  • Foto: TV Gawex

Prawdopodobnie po majówce swoje działanie rozpocznie szczecinecki Punkt Szczepień Powszechnych. Obiekt może docelowo funkcjonować przez 7 dni w tygodniu, nawet do godz. 22:00. Warunkiem są jednak regularne dostawy preparatów potrzebnych do zabiegów.

W ubiegły piątek informowaliśmy o gotowości szczecineckiego Punktu Szczepień Powszechnych na przyjęcie pierwszych pacjentów. Odpowiedzialna za zorganizowanie i funkcjonowanie obiektu dyrekcja miejscowego szpitala czeka już tylko na zgodę od Narodowego Funduszu Zdrowia na rozpoczęcie funkcjonowania, po którym będzie można dokonać zamówienia szczepionek. Zgodnie z deklaracją szefowej lecznicy, Anny Złotowskiej, placówka ma zostać otwarta 4 maja.

Obiekt, który mieści się przy ul. Artyleryjskiej 9, czyli w dawnym gmachu szkoły budowlanej, został zaprojektowany w taki sposób, aby przy zachowaniu wszelkich restrykcji sanitarnych odwiedzające go osoby mogły czuć się maksymalnie swobodnie i komfortowo. Ciągi komunikacyjne przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyznaczono punkty administracyjne i medyczne, szatnie, toalety, poczekalnie oraz tzw. przestrzeń kontrolną, gdzie osoby już zaszczepiane będą przez określony czas przebywać w towarzystwie ratownika medycznego, który sprawdzi reakcję organizmu na podany preparat.

Samo szczepienie zaś, odbywać się będzie w specjalnie przygotowanych do tego celu boksach, gwarantujących prywatność. Obiekt został dokładnie oznakowany, zaś w jego bezpośrednim sąsiedztwie wyznaczono parking. Docelowo obsługiwanych ma być 300 osób dziennie, ale jak zapewniła Anna Złotowska, zespoły szczepiące będą do dyspozycji pacjentów tak długo, jak będzie trzeba.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: