Spadające cegły. Raport Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-26 12:08:57
Spadające cegły. Raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 19.04.2021 r. do 25.04.2021 r. strażnicy podjęli 129 interwencje Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 26 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 66 interwencji. Jedną osobę strażnicy przekazali Policji Do miejsca zamieszkania doprowadzili 3 osoby. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 2 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

19.04.2021 około godziny 18:00 do dyżurnego straży miejskiej zgłoszono mężczyznę leżącego na ziemi przy ul: Wyszyńskiego 29. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę upojonego alkoholem do stanu, w którym nie mógł stać  o własnych siłach. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

20.04.2021 około godziny 14:00 strażnicy udzielili asysty dla wykonawcy wykonującego prace na ul: Letniskowej podczas wykopywania drzewek zasadzonych w pasie drogi miejskiej przez jednego z właścicieli posesji.

24.04.2021 r. około godziny 7:35 strażnicy patrolując ulicę Wiśniową zauważyli jezdnię zanieczyszczoną olejem silnikowym. Plama ciągnęła się przez ulice Wiśniowa, Sikorskiego, Przemysłowa i Warcisława IV. Zlokalizowano samochód, z którego pochodził olej. Po ustalenia właściciela samochodu został on ukarany mandatem karnym i zobligowany do usunięcia zanieczyszczeń.

24.04.2021 r. około godziny 13:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o cegłach spadających z dachu na chodnik na ul: Wyszyńskiego 26. Cegły spadały z poddasza budynku. Na miejscu strażnicy zabezpieczyli to miejsce oraz zapewnili bezpieczeństwo w ruchu kołowym i pieszym podczas likwidacji zagrożenia. Po oznakowaniu tego miejsca przez firmę Znak-Pol zakończono zabezpieczenie.

24.04.2021r. około godziny 16:25 zgłoszenie o wyrzucaniu różnych rzeczy z okna na chodnik. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał leżące na chodniku plastikowe zabawki, szklane donice na kwiaty, telefony komórkowe. Jak się okazało przedmioty te powyrzucał z najwyższego piętra mały chłopiec będący pod opieką ojca, który nawet nie zdawał sobie z sprawy z zagrożenia jakie dziecko spowodowało. 

info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: