Mieszkańcy osiedla "Panorama" w Koszalinie uratowani

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-25 10:05:20
Mieszkańcy osiedla "Panorama" w Koszalinie uratowani
  • Foto: UM Koszalin

Kilka dni temu mieszkańcy osiedla „Panorama” przy ul. Hallera w Koszalinie znaleźli się w sytuacji, która znacznie utrudniła im życie. Po zakończeniu prac budowlanych deweloper rozebrał tymczasową drogę z płyt betonowych. Prezydent Piotr Jedliński obiecał wówczas, że pomoże rozwiązać ten problem jak najszybciej.

W piątek (23.04) stało się to faktem, bo betonowe płyty dojazdowe ponownie pojawiły się na tym miejscu. - To efekt współpracy między miastem a stawiającą w pobliżu budynek firmą Urbaniak Inwestycje z Chojnic. - informuje ratusz.

- Porozumieliśmy się, że Zarząd Dróg i Transportu przekaże płyty, natomiast firma z Chojnic je na ulicy Hallera ułoży – mówi prezydent Piotr Jedliński. – Płyty udało się zebrać z kilku budów, na których nie zostały wykorzystane. To oczywiście nie jest działanie docelowe, chcemy po prostu jak najszybciej ułatwić życie mieszkańców. Obecnie przygotowywane są prace projektowe właściwej drogi dojazdowej od ronda przy Wodnej Dolinie. Dodatkowo jest także realizowany projekt, by na osiedle można było wjechać od ulicy Gnieźnieńskiej.

Joanna i Michał Urbaniakowie z firmy z Chojnic zapewnili, że płyty zostaną ułożone przez 2-3 dni i będzie z nich można korzystać do czasu wybudowania drogi docelowej.

info: UM Koszalin 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: