Międzynarodowy Dzień Ziemi w Kronospanie

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-23 15:05:11
Międzynarodowy Dzień Ziemi w Kronospanie
  • Foto: Kronospan

W tym roku pracownicy firmy Kronospan postanowili wspólnie świętować przypadający na 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zainicjowali akcję, która spotkała się z uznaniem oraz poparciem Zarządu. W niewielkich grupach i w pełnym reżimie sanitarnym zbierali śmieci, które znalazły się w sąsiedztwie zakładu. 

Firma od lat promuje działania związane z recyklingiem i powtórnym wykorzystaniem surowców. Dlatego akcje środowiskowe, które mają na celu podnoszenie świadomości o nie śmieceniu, odpowiedzialności konsumenckiej i segregacji są tak bardzo bliskie pracownikom Kronospan. I to właśnie oni wpadli na pomysł, aby zadbać o teren, który znajduje się niedaleko zakładu.

- Międzynarodowy Dzień Ziemi to dla nas bardzo ważne święto, w pełni zgadzamy się z jego założeniami – mówi Kierownik Silva Recykling Paweł Hudaniec. - My na co dzień zajmujemy się edukacją ekologiczną dotyczącą m.in. sortowania i wykorzystywania recyklingu, a dzisiaj od słów mogliśmy przejść do czynów. Tym razem zadbaliśmy o nasze najbliższe sąsiedztwo i zbieraliśmy śmieci pozostawione na pobliskich zakładowi ulicach - dodaje.

Dzień Ziemi z Kronospan rozpoczął się tuż po godzinie 16. Pracownicy podzieleni na grupy przeszli na wydzielone obszary, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego mogli zająć się zbieraniem wszystkiego, co pierwotnie powinno znaleźć się w śmietnikach. Wyposażeni w worki i rękawice, a także maseczki dawali przykład tym, którzy mijali ich na drogach. 

– Mamy nadzieję, że takie działania zainspirują innych, a także powstrzymają wszystkich tych, którzy nie krępują się wyrzucać śmieci na ulicę – komentuje Agata Grela z biura prasowego Kronospan – Cieszy nas, że razem jako społeczność firmy mogliśmy poświęcić trochę czasu i zrobić coś dobrego dla naszego miasta. 

W akcji udział wzięli pracownicy ze wszystkich wydziałów. Pomimo chłodu i wietrznej pogody każdy uczestnik chętnie przystąpił do zbierania i z satysfakcją kończył swoje zadanie. Zgromadzono ok. 200 worków pełnych śmieci, czyli ponad tonę odpadów, które zostały odebrane przez odpowiednie służby porządkowe.

info: Kronospan  
 


  • Foto: Kronospan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: