Powiat kupi kolejne środki dezynfekcyjne dla szpitala

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-23 13:32:11
Powiat kupi kolejne środki dezynfekcyjne dla szpitala
  • Foto: unsplash.pl/ Kelly Sikkema

Zarząd Powiatu Szczecineckiego spotkał się wczoraj (22.04) na cotygodniowych obradach. Podjęto kilka uchwał. Najwięcej uwagi poświęcono kwestiom związanym z finansami.

Pierwsza z podjętych uchwał dotyczyła przeniesienia wydatków z rezerw budżetowych. Zarząd zdecydował o uruchomieniu środków finansowych w kwocie 60 tys. zł w wyniku przeniesienia wydatków z rezerwy celowej związanej z zarządzaniem kryzysowym na zakup sprzętu oraz materiałów niezbędnych do zapobiegania oraz zwalczania wirusa SARS-CoV-2. W ramach rzeczonych środków finansowych zostaną zakupione środki ochrony osobistej, w tym  do szczecineckiego szpitala (za kwotę 50 tys. zł) i znajdującego się  przy ulicy Artyleryjskiej 9 w Szczecinku Punktu Szczepień Powszechnych (za kwotę 10 tys. zł). Dwie kolejne uchwały dotyczyły Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Zarząd wyraził zgodę na likwidację składników mienia ruchomego znajdującego się na wyposażeniu placówki oraz udzielił zarządzającej nią dyrektor Krystynie Berdyńskiej, pełnomocnictwa do wszelkich czynności związanych z przyjmowaniem darowizn na rzecz borneńskiego DPS-u. Pełnomocnictwo przyczyni się do efektywniejszego pozyskiwania artykułów przemysłowych oraz środków ochrony indywidualnej, co może mieć wpływ na dodatkowe zabezpieczenie DPS przez skutkami covid-19.Ostatnia z uchwał dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu sali gimnastycznej ZS Nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku.

W kolejnej części posiedzenia Zarząd m.in. pozytywnie rozpatrzył wniosek Stowarzyszenia Spartakus o dofinansowanie V edycji wydarzenia sportowego pn. „Organizacja survivalowego biegu z elementami militarnymi Bieg Spartakusa i Spartakus Kids w Bornem Sulinowie.” Ponadto przychylił się również do wniosku dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku o dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla uczniów nie będących obywatelami Polski.

info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: