Szkoła Muzyczna pomału pięknieje

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-21 15:08:06
Szkoła Muzyczna pomału pięknieje
  • Foto: TV Gawex

Dla wielu mieszkańców szczecinecka Szkoła Muzycznej to najpiękniejszy budynek nad Trzesieckiem. Ponad stuletni obiekt pełnił już m.in. funkcję siedziby landratu przed wojną, czy też starostwa powiatowego po roku 1945. Dokładnie 60 lat temu budowlę przejęli nauczyciele muzyki i uczniowie. Tak szacowny jubileusz był więc doskonałą okazją do liftingu gmachu usytuowanego na ul. 3 Maja.

Niestety, na realizację głównego zamierzenia, którym jest kompleksowy remont dachu, zabrakło środków. Zgodnie z najnowszymi planami, zostanie on wykonany w późniejszym okresie wraz z odnowieniem elewacji. Planowany koszt inwestycji to ponad milion złotych.

Przy okazji przygotowań do remontu dachu, na jaw wyszły inne problemy. Chodzi o zabytkowe kominy, które trzeba było zabezpieczyć bądź też poddać odnowieniu. Renowacja aż dwunastu takich elementów wystartowała jeszcze jesienią i powinna zostać sfinalizowana do końca maja.

Jak podkreśliła w rozmowie z nami dyrektor placówki, Agnieszka Orłowska, jej celem była nie tylko rewitalizacja tego co na zewnątrz, ale również nadanie nowego życia temu co wewnątrz. Na szczęście, to akurat uda się przeprowadzić planowo, dzięki czemu przybyli we wrześniu na jubileuszowy zlot absolwenci powinni zostać pozytywnie zaskoczeni już u progu budynku.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: