Co z Punktem Szczepień Masowych w Szczecinku?

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-21 14:58:29
Co z Punktem Szczepień Masowych w Szczecinku?
  • Foto: TV Gawex

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych jest gotowy na przyjęcie pierwszych osób chcących zaszczepić się przeciw COVID-19. Dziś (21.04) obiekt mieszczący się przy ulicy Artyleryjskiej 9 w Szczecinku wizytowali przedstawiciele zachodniopomorskiego oddziału NFZ. Decyzja o tym kiedy punkt zostanie uruchomiony powinna zapaść niebawem.

Przedstawicieli zachodniopomorskiego oddziału NFZ po obiekcie oprowadzili m.in.: prezes szczecineckiego szpitala Anna Złotowska, koordynator ds. szczepień Marek Kotschy oraz kierownik Zakładu Obsługi Nieruchomości Sławomir Elegańczyk. Goście byli pod dużym wrażeniem obiektu i standardu w jakim został urządzony. Pokontrolny raport zostanie przedłożony komórce merytorycznej, która po analizie zarówno samego dokumentu jak i ilości dostępnych szczepionek, zdecyduje o terminie otwarcia Powiatowego Punkt Szczepień Powszechnych. Wiadomo natomiast, że punkt będzie czynny od 8:00 do 15:00.

Punkt został zaprojektowany w taki sposób, aby przy zachowaniu wszelkich restrykcji sanitarnych odwiedzające go osoby mogły czuć się jak najbardziej komfortowo. Ciągi komunikacyjne przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyznaczono punkty administracyjne, medyczne, szatnie, toalety, poczekalnie  oraz tzw. przestrzeń kontrolną, gdzie osoby już zaszczepiane będą przez określony czas przebywać w towarzystwie ratownika medycznego, który sprawdzi reakcję organizmu na podany preparat. Samo szczepienie zaś, odbywać się będzie w specjalnie przygotowanych do tego celu boksach, gwarantujących intymność i komfort. Obiekt został dokładnie oznakowany, zaś w jego bezpośrednim sąsiedztwie wyznaczono parking.

info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: