Ambitne plany koncertowe szczecineckiej Szkoły Muzycznej

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-20 13:31:50
Ambitne plany koncertowe szczecineckiej Szkoły Muzycznej
  • Foto: TV Gawex

Pandemia koronawirusa dotyka sfery kultury jak mało którą, szczególnie jednostki które na danym terenie były jej głównymi animatorami. Do tego grona zdecydowanie należy zaliczyć szczecinecką Szkołę Muzyczną, której obostrzenia znacznie utrudniają nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale również organizację dodatkowych inicjatyw, począwszy od audycji umuzykalniających dla przedszkoli, przez barwny korowód i koncert Przystanek Muzyczna, a na koncercie z okazji Dnia Mamy skończywszy. Najsmutniejsze jest jednak to, że część z odwołanych przedsięwzięć była elementem jubileuszu 60-lecia utworzenia, który w tym roku szczecinecki Muzyk świętuje.

Kadra gmachu przy ul. 3 maja nie traci jednak nadziei na plenerowe występy swoich podopiecznych nad Trzesieckiem. Na pierwszy weekend czerwca zaplanowano kontynuację wydarzenia, którego premierowa edycja w roku 2019 cieszyła się potężnym zainteresowaniem mieszkańców. Chodzi oczywiście o koncert Muzy na Zamku, który w tym roku miałby się odbyć 5 czerwca przed ratuszem.

Z racji wspomnianego już jubileuszu, w zamierzeniach szkoły jest również organizacja innego, równie interesujące wydarzenia. Prawdopodobnie we wrześniu, tym razem na terenie przy pomoście obok zamku, odbędzie się plenerowy koncert absolwentów, którzy na uroczystości rocznicowe zjadą do Szczecinka.

A w październiku czekają nas kolejne emocje i wrażenia, których tym razem dostarczą uczestnicy tradycyjnego Konkursu Młodego Muzyka. Z wiadomych przyczyn imprezę przesunięto z wiosny na jesień.

Nie pozostaje nam nic innego jak mocno ściskać kciuki za powodzenie tegorocznych zamierzeń. Nasza redakcja mocno wierzy, że uda się wszystkie bezpiecznie przeprowadzić, dlatego na ten moment wstrzymujemy się z życzeniami dla szkoły. Mamy wielką nadzieję, że będziemy mogli nadrobić to w trakcie zaplanowanych koncertów.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: