MKP wraca do gry

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-19 14:43:42
MKP wraca do gry
  • Foto: TV Gawex

Od dziś (19.04) wraca sport na świeżym powietrzu, a MKP Szczecinek już w najbliższą środę pojedzie do Czaplinka. Czy szczecineccy piłkarze są gotowi?

IV Liga zachodniopomorska została zawieszona na przełomie marca i kwietnia. Był to pewien ewenement na skalę krajową, bowiem większość lig wojewódzkich rozgrywała swoje mecze normalnie. Stało się tak, ponieważ dwie drużyny nie spełniły wymogów rządu. Piłkarze MKP Szczecinek cały ten czas trenowali. Przez pierwsze dwa tygodnie indywidualnie, a następnie powrócono do zajęć zespołowych. 

Miejski Klub Piłkarski swój najbliższy mecz rozegra w środę z drużyną Lecha Czaplinek. Zdobycie trzech punktów  jest niezwykle ważne nie tylko w kontekście walki o miejsce na podium tabeli, ale również utrzymanie obecnie zajmowanego, czwartego miejsca.  - Jest duża niewiadoma, jeśli chodzi o formę. Po prostu jedziemy i gramy, ale tutaj widać, jakie mamy planowanie. Jeśli ktoś zamyka na cztery tygodnie rozgrywki, a później daje znać, że otwieramy je od poniedziałku, a w środę gramy pierwszy mecz to jest chyba niepoważne – powiedział nam Zbigniew Węglowski Trener MKP Szczecinek. 

Mecze ligowe były rozgrywane w weekendy. Na to też liczył trener MKP Szczecinek, który kilka tygodni temu w rozmowie z nami podkreślił, że zniesienie obostrzeń pozwoli na dodatkowy tydzień przygotowań w normalnych warunkach. Jak się jednak okazało, nieco się przeliczył.  

- Samo nagromadzenie meczów to jest już w ogóle abstrakcja – powiedział trener – my kiedyś zagraliśmy prawie co trzy dni przez półtora miesiąca i wiemy, z czym to się je. (…) Tam nagromadzenie było niesamowite, a tutaj wychodzi, że będzie jeszcze większe – dodał.  Tak duża intensywność powodują niejednokrotnie, że trenerzy decydują się na nieco mniej wymagające plany taktyczne. W ten sposób chcą zaoszczędzić nieco sił piłkarzy. Niestety odbywa się to często kosztem efektownej gry. Zbigniew Węglowski przekonuje, że nie zamierza podejmować takich decyzji i liczy, że zobaczymy taką grę jak podczas ostatniego meczu. 

Więcej dziś (19.04) w TV Gawex. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: