Z kamerą w terenie, czyli TV Gawex na tropie regionalnych ciekawostek

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-18 11:38:34
Z kamerą w terenie, czyli TV Gawex na tropie regionalnych ciekawostek
  • Foto: TV Gawex

Jest krwiście czerwony, przyciąga spojrzenie każdego przechodnia oraz wydaje niezwykle rasowy bulgot silnika typu boxer z podwójnego wydechu. Ferrari Testarossa? Nie, zaledwie 47-konny Volkswagen T2. Mimo niewielkiej mocy jednak bardzo dzielny, gdyż wciąż na służbie w OSP Biały Bór!

Widoczny na zdjęciu Ogórek, gdyż tak zwykło się pieszczotliwie nazywać dwie pierwsze generacje Transportera, już jutro będzie bohaterem kolejnego odcinka programu CZERWONA FLOTA. Wczoraj, wraz z naszymi kamerami, odwiedziliśmy jednostkę w Białym Borze, gdzie prawie 50-letni wóz od blisko ćwierćwiecza dzielnie służy mieszkańcom, na swoich barkach wożąc ciężką motopompę wraz z osprzętem.

Sympatyczny dostawczak skradł nie tylko serce naszej redakcji. Jak zapewniali strażacy z Białego Boru, gdy parkuje w czasie wakacji przed remizą, tłumy turystów przystają na pamiątkowe zdjęcie. Urokowi drogowego weterana nie oparli się również organizatorzy popularnego zlotu pojazdów strażackich w Zakrzewie, gdzie białoborski Ogórek został uznany za najpiękniejsze auto!

Mamy nadzieję, że klasyczny Volkswagen zachwyci również również naszych widzów. Na program CZERWONA FLOTA zapraszamy przed telewizory już jutro o godz. 17:30, 20:15 oraz 21:45!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: