Startują Punkty Szczepień Masowych

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-18 09:35:22
Startują Punkty Szczepień Masowych
  • Foto: Wikipedia

Od jutra w każdym województwie ruszają pilotażowe Punkty Szczepień Masowych. Tego typu obiekt dla województwa zachodniopomorskiego został utworzony po sąsiedzku, w Koszalinie.

W zlokalizowanym w miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich punkcie docelowo ma być wykonywane ok. 800 szczepień dziennie. Placówka będzie prowadzić zabiegi od poniedziałku do soboty, na dwie zmiany, w godz. od 9:00 do 19:00.

To pierwszy z dodatkowych punktów, które będą prowadziły szczepienia powszechne na terenie województwa zachodniopomorskiego. Takie punkty zostaną uruchomione w każdym powiecie naszego województwa, po zwiększeniu dostaw szczepionek do Polski, planowanym na początek maja – powiedział wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

Wszystko wskazuje na to, iż podobne przedsięwzięcie, choć oczywiście na mniejszą skalę, wystartuje w naszym mieście jednak dużo wcześniej, konkretnie już w przyszłym tygodniu. W Szczecineckim Punkcie Szczepień Masowych, który powstaje w budynkach dawnej Budowlanki, ma być wykonywanych 200 zabiegów dziennie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: