W DPS powstaną winda i park sensoryczny

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-16 11:41:50
W DPS powstaną winda i park sensoryczny
  • Foto: TV Gawex

Powiat Szczecinecki otrzymał finansowe wsparcie w wysokości 245 tys. zł od samorządu województwa zachodniopomorskiego, który dysponuje środkami z PFRON, na budowę nowego szybu windowego w borneńskim DPS. Ponadto samorząd powiatowy pozyskał prawie 32 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na utworzenie na terenie placówki małego parku sensorycznego.

Nowy szyb windowy zostanie wybudowany w budynku C, dzięki czemu pensjonariusze poruszający się na wózkach, będą mogli bez problemu przemieścić się z poziomu parteru na wyższe kondygnacje budynku. To istotna inwestycja, również w perspektywie remontu byłego ośrodka szkoleniowego znajdującego się na poddaszu placówki, który Powiat Szczecinecki zamierza zrealizować w przyszłym roku.

Z kolei w ramach zadnia „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez utworzenie małego parku sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie” zostaną zakupione i zamontowane urządzenia muzyczne tj.: akadinda – instrument wzorowany na ksylofonie Capella - ksylofon oraz handpipes – instrument z rodziny aerofonów.

Ponadto w placówce pojawią się tablice edukacyjno-sensoryczne, a także różnego rodzaju dzwonki, ozdoby świetlne, rzeźby wiatrowe i solarne oraz kaskada Neptuna, czyli fontanna składająca się z kilku kaskadowo umieszczonych na stelażu ceramicznych naczyń.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: