Zapłacone, trzeba więc iść odpracować

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-15 12:06:32
Zapłacone, trzeba więc iść odpracować
  • Foto: TV Gawex

Aż 8200 zł – tyle zarobi wiceburmistrz Maciej Makselon za 8 godzin pracy. W zasadzie to nawet już zarobił, gdyż wynagrodzenie zostało wypłacone z góry. A tak naprawdę to nie wypłacone, a wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdyż to właśnie dzień pracy wiceburmistrza był obiektem licytacji, z której całkowity dochód został przeznaczony na pomoc chorującym dzieciom. Dziś w ratuszu doszło do symbolicznego zatrudnienia zastępcy Daniela Raka, który w firmie developerskiej Urbaniak stawić ma się do pracy w najbliższy wtorek.

Sądząc po fakcie, że wylicytowana kwota okazała się najwyższą w historii szczecinecką wpłatą na rzecz wielkiego dzieła Jurka Owsiaka, co do słuszności pomysłu Macieja Makselona nie ma chyba żadnych wątpliwości. I choć wiceburmistrz zapewniał, że żadnej pracy się nie boi to lekkie obawy budzić może stanowisko, które przyjdzie mu piastować w firmie. Każdy przecież wie, że na budowie nie ma lekko, i to bardzo delikatnie rzecz ujmując.

Obecna na konferencji prasowej przedstawicielka zwycięskiej firmy, wiceprezes Joanna Matysiak, nie chciała zdradzać zbyt dużej ilości szczegółów, ale wspomniała, że do sprawy podejdą kompleksowo. Zastępca Daniela Raka może więc nieco odetchnąć, gdyż na jego wtorkową dniówkę nie złoży się jedynie ciężka praca fizyczna.

Na zakończenie, już na poczet wtorkowych zadań, najświeższemu pracownikowi firmy wręczono kask ochronny. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia, zaś o tym jak Maciejowi Makselonowi minął wtorek opowiemy tego samego dnia wieczorem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: