11 uczniów z I LO w finale prestiżowego konkursu

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-15 12:02:21
11 uczniów z I LO w finale prestiżowego konkursu
  • Foto: Powiat Szczecinecki

Organizowany przez Politechnikę Koszalińską oraz Gminę Miasto Koszalin konkurs „Bieg po indeks” cieszy się dużą popularnością. Skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w szczególności z klas maturalnych, którzy interesują się matematyką, fizyką lub informatyką. Do finału XXIV edycji konkursu zakwalifikowało się aż 11 uczniów z I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

Trzyetapowy konkurs to doskonała okazja do powtórzenia wiadomości przed maturą. Pierwszy etap ma charakter przygotowawczy i polega na rozwiązaniu zadań pod kontrolą nauczyciela. W drugim uczestnicy muszę rozwiązać 15 wybranych przez siebie zadań. Trzeci, finałowy etap, który realizowany będzie w formie pisemnej w siedzibie Politechniki Koszalińskiej polega na rozwiązaniu wybranych przez uczestnika zadań konkursowych. Wybór ten dotyczy 5 dowolnych zadań spośród 15 (do wyboru: 5 zadań z matematyki, 5 zadań z fizyki oraz 5 zadań z informatyki). Uczestnik łącznie może uzyskać maksymalnie 100 punktów. I właśnie do etapu finałowego zakwalifikowało się aż 11 uczniów z I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

Z przyjemnością informujemy, że do finału konkursu zakwalifikowało się 11 uczniów z naszej szkoły – mówi dyrektor I LO im. Ks. Elżbiety Arkadiusz Szczepaniak. -  są to: Mateusz Apanowicz, Klaudia Draws, Wojciech Gocałek, Zuzanna Łukasik, Adam Ożański, Mikołaj Płatek, Stanisław Rak, Emilia Stanisławska (z klasy III A) i Stanisław Kaczmarek, Jakub Kumorek, Hanna Skrobanek (z klasy II P).

Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów w trakcie finału, który jeśli trwająca pandemia nie pokrzyżuje planów organizatorom, odbędzie się 16 kwietnia 2021 r.   

info: Piotr Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: