Biblioteka w Bolkowie jak nowa

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-15 09:50:57
Biblioteka w Bolkowie jak nowa
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Dzięki funduszom zgromadzonym w ramach akcji zbierania 1% podatku dochodowego, biblioteka w Szkole Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bolkowie przeszła metamorfozę.

W trakcie niedawno zakończonego remontu udało się wymienić okna, zamontowano płyty kartonowo-gipsowe, odmalowano ściany, odnowiono podłogę, zakupiono nowe oświetlenie. Rada Rodziców zakupiła dodatkowe wyposażenie oraz elementy dekoracji, w tym kolorowy dywan niezbędny do kącika malucha.

Wykonane prace remontowe zdecydowanie podniosły estetykę i funkcjonalność pomieszczenia, które stało się nie tylko miejscem jasnym i przestronnym, ale przede wszystkim przyjaznym dla najmłodszych czytelników. O kolorowy i atrakcyjny wystrój wnętrza zadbała pani bibliotekarka Karolina Winszewska. Ta zmiana powinna szczególnie ucieszyć uczniów, którzy chętniej skorzystają z pachnącej nowością biblioteki.

Księgozbiór czytelni również się powiększył i stał się bardziej atrakcyjny dla wszystkich odwiedzających to miejsce. Z inicjatywy nauczyciela języka polskiego Magdaleny Sadło, a także dzięki działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu pozyskano książki dla dzieci i młodzieży w ramach współpracy z Sylwią Frankowską, przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Akcję zbierania środków finansowych pochodzących z 1% na rzecz sołectw zainicjował kilkanaście miesięcy temu, przy współpracy z koszalińską Fundacją Nauka dla Środowiska, Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, udzielając m.in. wsparcia promocyjnego. Sam również przekazał swój 1% na Bolkowo. Podobnie uczynił Sekretarz Gminy Jacek Brzozowski. 

Spośród Sołectw, największy sukces w zbieraniu odniosło właśnie Bolkowo, na które chętni przekazali aż 4812,30 zł. Jak informowała Dyrektor szkoły Elżbieta Sokołowska, decyzją Rady Pedagogicznej przeznaczono je na remont biblioteki szkolnej. Bolkowo było także pierwszą miejscowością, która przyłączyła się do akcji. Plakaty i specjalne wizytówki informacyjne Burmistrz przekazał na początku działań Katarzynie Włodarskiej, która liderowała zbieraniu środków na szkołę.
Akcja wsparcia zbiórek będzie kontynuowana dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do Urzędu Miejskiego.

– W przyszłym roku dla trzech sołectw z najlepszymi wynikami postaram się dołożyć drugie tyle, aby mogły zrealizować potrzebne dla mieszkańców przedsięwzięcia – deklaruje Burmistrz S. Witek.

info: Gmina Połczyn-Zdrój


  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: