W poniedziałek rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-14 15:48:14
W poniedziałek rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki ratusz idzie za ciosem i już od poniedziałku zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na początkowym etapie przedsięwzięcia zgłaszać będzie można projekty.

Mimo trudnych dla wszystkich samorządów czasów, szczecinecki ratusz nie zrezygnował z kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, co często dziś ma miejsce w gminach, które taką inicjatywę wcześniej realizowały. Już od poniedziałku, 19 kwietnia mieszkańcy naszego miasta będą mogli zgłaszać swoje propozycje. Do rozdysponowania tradycyjnie będzie 800 tys. zł na projekty o wartości od 20 do 200 tys. zł.

Wnioski mieszkańców będą przyjmowane do 9 maja. Do 25 czerwca będą trwały ich oceny przez urzędników, a autorom odrzuconych projektów uzasadnienia zostaną przekazane do 16 lipca. Odwołać się od decyzji ratusza można będzie do 6 sierpnia. Samo głosowanie potrwa od 6 do 26 września. Wyniki głosowania poznamy 5 października.

Więcej na ten temat w dzisiejszych wydaniach serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz Szczecineckiego Programu Samorządowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: