Matury w maju? Wszystko na to wskazuje

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-13 14:38:32
Matury w maju? Wszystko na to wskazuje
  • Foto: TV Gawex

Czy matury odbędą się w maju? - Te pytanie zadaje sobie zapewne każdy maturzysta i jego członek rodziny. Uspokajamy, że nic nie zanosi się na to, aby miały zostać przełożone. Odbędą się za to z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dziś (13.04) dyrektorzy szkół średnich odbyli szkolenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, przygotowujące do egzaminu maturalnego. - Zostaliśmy poinformowani, że matury na tę chwilę odbędą się zgodnie z planowanym harmonogramem – powiedział nam Dyrektor I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku dr Arkadiusz Szczepaniak – nie było mowy o przesunięciu tych terminów – dodał.

Już w grudniu rząd poinformował, że bez względu na rozwój pandemii w tym roku również maturzyści nie będą zdawać ustnych egzaminów. 4 maja uczniowie mają zasiąść do testu z języka polskiego, który rozpocznie tegoroczny maraton maturalny.

Kolejny raz testy zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym. - Procedury zostają takie same jak w zeszłym roku. Nie ma tutaj żadnych zmian – informuje dr Arkadiusz Szczepaniak. Oznacza to, że uczniowie będą zobowiązani przebywać na ternie szkoły w maseczce. Wyjątkiem będzie moment egzaminu. Siedząc w ławce, uczeń będzie mógł odkryć nos oraz usta. Oczywiście dezynfekcja będzie obowiązkowa.

Więcej dziś (13.04) w TV Gawex. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: