To już pewne. Nowa hala sportowa powstanie przy ekonomie

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-12 15:04:17
To już pewne. Nowa hala sportowa powstanie przy ekonomie
  • Foto: TV Gawex

Już niebawem  rozpocznie się budowa hali sportowej przy ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Na inwestycję, która pochłonie ponad 11 mln zł Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Ministerstwa Sportu. Obiekt ma zostać oddany do użytku uczniów we wrześniu przyszłego roku. Dzisiaj (12.04) podpisano umowę dotyczącą realizacji zadania.  

W wydarzeniu uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego Arkadiusz Górka, właściciel firmy, która zrealizuje inwestycję Marian Droździel oraz dyrektor szkoły Edyta Wojnicz.

To przedsięwzięcie inwestycyjne jest jak na razie w tej kadencji samorządu Powiatu Szczecineckiego największym zadaniem inwestycyjnym – powiedział starosta Krzysztof Lis. – Dokumentację techniczną przygotowaliśmy o wiele wcześniej i do końca marca 2020 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania. Otrzymaliśmy maksymalne dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł. Wybudujemy pełnowymiarową hale widowiskowo-sportową, dzięki której ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku, jako szkoła do której uczęszcza najwięcej uczniów, stanie się wiodącym podmiotem oświatowym dla szkół naszego powiatu, które będą organizowały w niej najróżniejsze wydarzenia sportowe.

Wymiary hali to 36mx46m, wysokość prawie 12 m. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona  oraz judo. W hali znajdzie się 360 miejsc dla publiczności. W ramach inwestycji powstaną także drogi dojazdowe, około 40 miejsc parkingowych i droga pożarowa.

Budowa hali sportowej przy „ekonomiku” to kolejna inwestycja, którą wsparła minister Małgorzata Golińska, o czym nie omieszkał wspomnieć starosta Krzysztof Lis. - Uczciwie powiem, że bez wsparcia przez panią minister naszego wniosku, pewnie trudno byłoby mówić o otrzymaniu dofinansowania, bowiem do ministerstwa wpłynęło ich bardzo dużo. To kolejny już raz, kolejna inwestycja przy realizacji której możemy liczyć na zaangażowanie pani minister, za co raz jeszcze w imieniu własnym, samorządu powiatowego oraz społeczności lokalnej serdecznie dziękuję - zakończył Krzysztof Lis. 

Chwilę potem głos zabrała również minister Małgorzata Golińska. - Dzisiaj, kiedy koncentrujemy się na walce z pandemią, podejmując działania aby kryzys ogólnoświatowy jak najmniej dotykał polskich przedsiębiorców, ale też w jak najmniejszym stopniu odbijał się na stabilności finansów poszczególnych samorządów, do budżetu Powiatu Szczecineckiego trafia 4,5 mln zł. To  jasny sygnał, że chcemy jako rząd wspierać inwestycje, chcemy pokazać, że ważne jest dla nas każde miejsce pracy, a  nie da się ukryć, że lokalne inwestycje to koło napędowe rozwoju danej społeczności, danego miejsca - powiedziała wiceminister. 

W niedalekiej perspektywie Powiat Szczecinecki zamierza zrealizować inną podobną inwestycję, a mianowicie wybudować halę sportową przy ZST w Szczecinku. Wymiary nieco mniejszego, ale równie nowoczesnego obiektu to niespełna 31mx39m oraz wysokość ponad 12 m. Zasadniczą część hali stanowić będzie oczywiście sala gimnastyczna o powierzchni prawie 763 m2, połączona z widownią na ok. 150 miejsc siedzących, a także zaplecze z szatniami i sanitariatami.

info: Piotr Rozmus 


  • Foto: TV Gawex, zdjęcia 4-8 Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: