Kiedy rusza Punkt Szczepień Masowych w dawnej budowlance?

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-11 09:30:06
Kiedy rusza Punkt Szczepień Masowych w dawnej budowlance?
  • Foto: unsplash.com/Hakan Nural

Między 18 a 25 kwietnia w Szczecinku ruszy Punkt Szczepień Masowych. – Liczymy, że dziennie będziemy szczepić między 200 a 300 osób – powiedział nam Starosta Krzysztof Lis.  Obecnie trwają pracę przygotowawcze, które się zakończą w połowie tygodnia.

W powiecie szczecineckim zlokalizowanych jest 19 punktów szczepień, z czego 13 znajduje się w Szczecinku. Rząd chcąc przyspieszyć proces wyszczepiania Polaków wprowadził zmiany w Narodowym Programie Szczepień, które polegają m.in. na utworzeniu Punktów Szczepień Masowych (PSM). Ich organizacją zajmują się samorządy przy zaangażowaniu podmiotu leczniczego. W naszym przypadku, jest to Spółka Szpital w Szczecinku. 

W hali sportowej przy dawnej budowlance zatrudnione zostaną dwie osoby, które będą odpowiedzialne za kontakt z interesantami. Dodatkowo do pracy oddelegowany zostanie pracowników starostwa.   

Szczepienia w PSM ruszą najprawdopodobniej 19 kwietnia. Od tej daty ruszy również rejestracja. Jak przekonuje nas Krzysztof Lis Starostwa Szczecinecki, jeśli uda się szczepić między 200 a 300 osób dziennie, to jest szansa, że dość szybko da się zapewnić odporność stadną w powiecie. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: