Kołobrzeska policja ujęła sprawce wielokrotnych kradzieży

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-10 11:33:11
Kołobrzeska policja ujęła sprawce wielokrotnych kradzieży
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

Kołobrzescy policjanci zatrzymali mężczyznę który dokonywał kradzieży w sklepach i drogeriach. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 1500 złotych. 26-latek usłyszał zarzuty. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę do jednego z kołobrzeskich sklepów, zostali wezwani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Właścicielka zadzwoniła po patrol, bo zauważyła, że jeden z jej klientów wkłada za odzież wierzchnią artykuły m.in. grę planszową i długopisy. Rozpoznała w nim sprawcę wcześniejszej kradzieży. Mężczyzna szybko zorientował się jednak, że jest obserwowany i pomału zaczął odkładać na miejsce towar, który wcześniej ukrył za ubraniem. Po dotarciu na miejsce mundurowych, okazało się, że gdyby nie czujność ekspedientki , młody człowiek wyniósłby ze sklepu towar o wartości około 1100 zł.

26- latka zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, gdzie dzięki pracy policjantów z pionu dochodzeniowo-śledczego został wytypowany i rozpoznany jako sprawca kradzieży nie tylko w tym sklepie ale też w jednej z kołobrzeskich drogerii. Ustalono, że mężczyzna w okresie od lutego do marca dokonał trzech kradzieży na kwotę około 1500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, za które grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: