Kołobrzeski prawnik, zginął pod Smoleńskiem

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-10 09:28:36
Kołobrzeski prawnik, zginął pod Smoleńskiem
  • Foto: E-kg Magazyn Kołobrzeski

11 lat temu pod Smoleńskiem zginęło łącznie 96 osób, w tym para prezydencka, oraz 38-letni Sebastian Karpiniuk - urodzony w Kołobrzegu poseł, prawnik przewodniczący sejmowej komisji śledczej.

Wszyscy pamiętamy tamten poranek, nikt nie spodziewał się, że 70. obchody mordu katyńskiego, zakończą się, zanim jeszcze się rozpoczęły. Delegacja, na czele której był Prezydent RP Lech Kaczyński zginęła w katastrofie lotniczej. 

Wśród 96 osób, był także Poseł Sebastian Karpiniuk, prawnik z Kołobrzegu. Studia ukończył na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu w Gdańsku. Pracował jako rzecznik prasowy Prezydenta Kołobrzegu, w latach 2004-2005 pełnił funkcję jego zastępcy.  

Posłem został w roku 2005. Trzy lata później został członkiem komisji śledczej ds. nielegalnego wywierania wpływu przez członków Rady Ministrów, Komendanta Głównego Policji, Szefa CBA oraz Szefa ABW, na funkcjonariuszy Policji, CBA oraz ABW, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości.  19 lutego 2009 roku został jej przewodniczącym, po nominacji Andrzeja Czumy na ministra sprawiedliwości. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: