Baja Drawsko - tak, a Mistrzostwa Polski w Kickboxingu - nie. Sytuacja sportu w czasie pandemii

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-09 15:29:26
Baja Drawsko - tak, a Mistrzostwa Polski w Kickboxingu - nie. Sytuacja sportu w czasie pandemii
  • Foto: TV Gawex

Trzecia Fala pandemii powoduje, że większość wydarzeń sportowych jest odwoływana. Tak jest w przypadku rozgrywek IV Ligi Zachodniopomorskiej oraz Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Są jednak imprezy, które mogą się odbyć. Tego przykładem jest startujący dziś (09.04) rajd Baja Drawsko.

Dziś (09.04) w Drawsku Pomorskim rozpoczyna się Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko, w którym udział weźmie około 100 załóg z całego kraju. Drawski poligon okazał się idealnym miejscem do organizacji imprezy w okresie pandemii. Wszystko dlatego, że jest on odizolowany od kibiców, którzy w tym roku nie mogą oglądać przejazdów wzdłuż trasy.

Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, co organizatorzy rajdu w Drawsku. W dniach 16-18 kwietnia miały się w Szczecinku odbyć Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Okazja ku temu jest szczególna bowiem w tym roku KSW Szczecinek obchodzi swoje 30-lecie. Niestety termin imprezy uległ zmianie. - Taka najświeższa decyzja, padła, że będzie to termin 18-20 czerwca. - powiedział nam Zbigniew Sołtys Prezes KSW Szczecinek.

Organizatorzy planują, ze do Szczecinka zjedzie około 100 zawodników z całego kraju. W zależności od ilości uczestników walki będą się odbywać na jednym lub dwóch ringach. Równie trudną sytuację mają lokalni piłkarze. Rozgrywki IV Ligi Zachodniopomorskiej zostały wstrzymane w najgorszym możliwym dla szczecineckich piłkarzy okresie. Zawodnicy MKP nabierali rozpędu w walce o czołowe miejsca tabeli. Ostatni mecz wygrali wynikiem 6:1.

Piłkarze MKP trenują indywidualnie, co sprawia, że nie mogą szlifować założeń taktycznych. Jeśli obowiązujące obostrzenia nie zostaną przedłużone, to najbliższy mecz MKP zagra 24 kwietnia.

Więcej dziś (09.04) w Sektorze Sportowym. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: