Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli  W-F

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-08 14:27:52
Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli  W-F
  • Foto: TV Gawex ARCHWIUM

Ministerstwo rusza z programem „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. - W marcu przedstawiliśmy szczegóły programu, w kwietniu rozpoczynamy jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku, razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, pomożemy uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Dziś, 8 kwietnia rozpoczynamy rejestrację na szkolenia. - informuje Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

Kto może wziąć udział w szkoleniu? 

Od dziś, 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.  

Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w 1 szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne. 

W jaki sposób nauczyciel może zgłosić się na szkolenie? 

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl. 

Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF. Akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.

Przypominamy, że każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie: 
•    AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie; 
•    filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie; 
•    AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie; 
•    AWF Katowice – śląskie i łódzkie; 
•    AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie; 
•    AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie;
•    AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.

Kiedy rozpoczną się szkolenia nauczycieli?

Konkretny termin rozpoczęcia szkoleń będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej. - Zakładamy, że zajęcia dla nauczycieli rozpoczną się jeszcze w kwietniu. Szczegółowy harmonogram szkoleń przekaże nauczycielom właściwa AWF. -  informuje Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN Terminy zostaną również opublikowane na stronie www.wfzawf.pl 

Co dalej? 

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.

- Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.wfzawf.pl. To na niej znajduje się formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla nauczycieli. Oprócz tego to również baza wiedzy. Szczegółowe opisy szkolenia z podziałem na etapy edukacyjne, a także dane kontaktowe do ośrodków szkoleniowych.  - powiedziała Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

Więcej informacji o inauguracji programu, znajdą Państwo tutaj.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: