Od poniedziałku część nowej obwodnicy będzie zamknięta. Droga (już) wymaga poprawek

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-08 14:07:34
Od poniedziałku część nowej obwodnicy będzie zamknięta. Droga (już) wymaga poprawek
  • Foto: TV Gawex

Od 12 kwietnia fragment obwodnicy prowadzący w kierunku Koszalina od węzła Szczecinek Śródmieście do ronda za rogatkami miasta będzie zamknięty. Powodem jest konieczność przeprowadzenia zmian konstrukcyjnych przy wiadukcie. 

Od poniedziałku w kierunku Koszalina nie przejedziemy nową obwodnicą Szczecinka. Fragment od węzła Szczecinek śródmieście, a więc tego za Cmentarzem Komunalnym, do ronda na rogatkach miasta będzie zamknięty.

Przesmyk pod wiaduktem przy cmentarzu okazał się o 30 centymetrów niższy względem określonego w kontrakcie. W związku z tym firma wykonująca zlecenie zdecydowała, że zamiast podnosić wiadukt, obniży poziom jezdni. Próbowaliśmy dowiedzieć się, jak te działania wpłyną na trwałość drogi. Jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od strony wykonawcy, który ograniczył się jedynie do krótkiej informacji. Możemy w niej przeczytać, że prace planowane są na okres dwóch miesięcy.

-Od przyszłego tygodnia na okres ok. 2 miesięcy zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia w kierunku Koszalina, na odcinku od węzła Szczecinek Śródmieście do ronda R-1. Pojazdy jadące z Piły i Słupska w kierunku Koszalina będą kierowane na objazd ulicami: Słupską, Narutowicza i Koszalińską. Dla pojazdów jadących z Koszalina w kierunku Słupska i Piły nie przewidziano utrudnień - czytamy w komunikacie. 

Czy uda się przeprowadzić wszystkie działania w ciągu dwóch miesięcy? Czas pokaże. Bez odpowiedzi pozostają również nasze pytania do wykonawców, jak wpłyną one na trwałość nawierzchni oraz, dlaczego w ogóle taki błąd się pojawił. Przypomnijmy, że budowa obwodnicy pochłonęła 400 mln złotych.

Więcej dziś (08.04) w TV Gawex. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: